Z życia parafii

Z życia parafii

Święto Ofiarowania Pańskiego

2 lutego obchodzimy jedno z najdawniejszych świąt chrześcijańskich – święto Ofiarowania Pańskiego, powszechnie znane jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Tym samym zamyka się także cykl uroczystości związanych z objawieniem światu Słowa Wcielonego i kończy się tradycyjny okres Bożego Narodzenia.
W tym dniu Kościół obchodzi również ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich.
Msze święte z poświęceniem gromnic w naszej parafii odbyły się o godz. 8:00 i o godz. 17:00.
O piękną oprawę liturgiczną na mszy świętej wieczorowej zadbały dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

Pozostałe artykuły

Środa Popielcowa

17 luty 2021

spotkanie kolędowe

09 styczeń 2021

uroczystość odpustowa

15 wrzesień 2020

Poświęcenie odnowionej kapliczki

13 wrzesień 2020

Przywitanie nowego proboszcza

28 czerwiec 2020

Uroczystość I Komunii Św.

21 czerwiec 2020