Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu

Z życia parafii

/
Z życia parafii

Uroczystość odpustowa

15 września 2020 r., świętowaliśmy uroczystość ku czci Matki Bożej Bolesnej. Dla naszej wspólnoty było to wydarzenie szczególne, gdyż tego dnia obchodziliśmy odpust parafialny. Cześć swojej Patronce oddaliśmy na uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył ks.Franciszek Sałęga, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Racławicach.

To właśnie z tej parafii, 50 lat temu rozpoczął się proces powstawania naszej wspólnoty. Zakończył się rok później, w maju, kiedy ksiądz Józef Fejdasz zamieszkał w Przędzelu. Czas jubileuszu, rozpoczęty tym odpustem to czas niezwykłej łaski ale również czas dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy przez te 50 lat.

Dzień odpustu to również okazji aby podziękować Panu Bogu za Jego błogosławieństwo i łaski którymi nas obdarza. Sumę odpustową zakończyliśmy uroczystą procesją, która była świadectwem naszej wiary.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich za wspólną modlitwę, a tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości niech Pan Bóg odda stokrotnie.