Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu

Z życia parafii

/
Z życia parafii

Uroczystość odpustowa

Radosnym wydarzeniem każdej parafii jest uroczystość odpustowa. Dla nas takim dniem jest wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. To właśnie 15 września nasza parafia przeżywa święto swojej patronki. W roku było ono o tyle ważne, że po raz pierwszy Msza Święta odbyła się w nowym kościele. To historyczny moment w którym dziękujemy Bogu, że po latach pracy i oczekiwania możemy zgromadzić się w nowej świątyni . Będziemy tu oddawać cześć Bogu, uwielbić Go i prosić przez wstawiennictwo Maki Bożej Bolesnej o potrzebne łaski.

Uroczystej Mszy Św. odpustowej przewodniczył ks. Dziekan Stanisław Czachor, kazanie wygłosił dyrektor Centrum Caritas ks. Tomasz Szostek, celebrował ją również proboszcz parafii ks. Piotr Wątroba.

W pięknej homilii odpustowej ukazany nam został  wzór Maryi, wiernie trwającej pod krzyżem Swojego Syna Jezusa Chrystusa, której powinniśmy każdego dnia powierzać swoje życie i dążyć do świętości.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tej ważnej dla nas uroczystości. Niech Matka Boża Bolesna ma w swojej opiece naszą parafię.