Z życia parafii

Z życia parafii

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

2 maja o godz. 12.00 w naszej parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do Stołu Pańskiego przystąpiło 15 dzieci. W tym ważnym dla młodych wiernych dniu towarzyszyli im rodzice oraz bliscy.

Na początku ceremonii przed głównym wejściem kościoła otrzymały błogosławieństwo swoich rodziców. Po tym nastąpiło na procesyjne wejście do kościoła. Przepełniała ich dziecięca radość, gdyż to był ich pierwszy osobisty krok na drodze wiary. Ich rodzice  byli  pierwszymi świadkami tego spotkania. Przystępując ze swoimi dziećmi do stołu eucharystycznego, dali swoim dzieciom czytelne świadectwo o miłości Boga do człowieka.

Do przyjęcia tego sakramentu  poprzez formację duchową i religijną, dzieci przygotowywał Proboszcz Parafii ks. Piotr Wątroba. Nie zabrakło radości, ale i wzruszenia mając na uwadze fakt, że ten wyjątkowy dzień jest jednym z najważniejszych w życiu każdego chrześcijanina. Dzieci, jako dar serca ofiarowały sygnaturkę do nowej świątyni.

Z kolei 9 maja 2021 r., odbyła się pierwsza rocznica dzieci, które rok temu przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Wspominały dzień, dziękując Panu Bogu Eucharystią za ten wielki dar. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci ofiarowały ampułki liturgiczne i patenę.

Wszystkim dzieciom życzymy, aby trwały przy Chrystusie przez całe swe życie i zawsze miały serce tak czyste i piękne jak w dniu Pierwszej Komunii Świętej.

Pozostałe artykuły

Triduum Paschalne

1-3 kwiecień 2021

Środa Popielcowa

17 luty 2021

Święto Ofiarowania Pańskiego

17 luty 2021

spotkanie kolędowe

09 styczeń 2021

uroczystość odpustowa

15 wrzesień 2020

Poświęcenie odnowionej kapliczki

13 wrzesień 2020

Przywitanie nowego proboszcza

28 czerwiec 2020

Uroczystość I Komunii Św.

21 czerwiec 2020