Z życia parafii

Z życia parafii

Poświęcenie odnowionej kapliczki

Przydrożne krzyże i kapliczki to nie tylko polski folklor, czy ozdoba krajobrazu, ale przede wszystkim wyraz wiary minionych pokoleń. Były one fundowane przez osoby prywatne lub całe społeczności wiejskie, jako wota dziękczynne, bądź upamiętniające różne wydarzenia. Na terenie naszej parafii takich miejsc jest kilka.Jednym z nich jest stara, przydrożna kapliczka przy ul. Zastawie w Przędzelu.

Mieszkańcy wykonali kapitalny remont tej kaplicy. W czasie prac remontowych zmieniono dach, osuszono fundamenty, wymieniono tynki wewnętrzne i zewnętrzne, odmalowano wnętrze kaplicy i zamontowano nowe drzwi wejściowe. Odnowiony obiekt na nowo cieszył oko mieszkańców i swoją malowniczą obecnością wkomponowuje się w wiejski krajobraz stanowiąc jego prawdziwą ozdobę.

Remont kapliczki ufundowali Państwo Sławomir i Katarzyna Mierzwa oraz Arkadiusz i Renata Mierzwa.
Przy remoncie pomagali: Andrzej Duda, Rafał Bieliński, Filip Bałamut i Marcin Dudek.

Pozostałe artykuły

Triduum Paschalne

1-3 kwiecień 2021

Niedziela Palmowa

28 marzec 2021

Rekolekcje wielkopostne

19-21 mrzec 2021

Środa Popielcowa

17 luty 2021

Święto Ofiarowania Pańskiego

02 luty 2021

Spotkanie kolędowe

09 styczeń 2021

Uroczystość odpustowa

15 wrzesień 2020

Przywitanie nowego proboszcza

28 czerwiec 2020

Uroczystość I Komunii Św.

21 czerwiec 2020