Z życia parafii

Z życia parafii

Rekolekcje wielkopostne

Wielki Post to wyjątkowy czas w roku. To okres przemyśleń, zadumy i wyciszenia, czas bliższego kontaktu z Bogiem, osobistego nawrócenia i przygotowania na przeżycie największej tajemnicy wiary. W dniach od 19-21 marca 2021 roku w naszej parafii odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosił ks. Jan Zając z Tarnobrzega. Podczas kilku dni duchowych rozważań mogliśmy doświadczyć głębokiej refleksji i przygotować się na spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Ofiarowane od Boga dni każdy z nas przeżywał na swój sposób. Ale dla każdego były to szczególne chwile zamyślenia, zatrzymania, odłożenia w kąt niezałatwionych spraw. Był to święty czas zasłuchania, by na nowo odnaleźć Boga, drugiego człowieka i siebie. Swoje nauki mieli zarówno rodzice, jak i dzieci oraz młodzież. Nie zabrakło kazania pasyjnego podczas Gorzkich Żali oraz Mszy Świętej skierowanej do najmłodszych.

Księdzu Janowi składamy serdeczne podziękowania za wygłoszone nauki, za trud i ofiarowany czas, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy, a przede wszystkim za czas szczególnej, osobistej refleksji nad Słowem Bożym. Życzmy obfitości tych łask, które są najbardziej potrzebne na kapłańskiej drodze. Niech wszyscy, spotkani ludzie, obdarzą życzliwością i dobrocią, a Wszechmogący Bóg niech każdego dnia rozpromienia swe oblicze, darząc łaską i pokojem. Niech nadchodzące Święta Paschalnej Ofiary przyniosą miłość w codzienności, nadzieję w bezradności i wiarę w wątpliwościach. Wdzięczni za ten czas rekolekcji zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

Pozostałe artykuły

Triduum Paschalne

1-3 kwiecień 2021

Niedziela Palmowa

28 marzec 2021

Środa Popielcowa

17 luty 2021

Święto Ofiarowania Pańskiego

17 luty 2021

spotkanie kolędowe

09 styczeń 2021

uroczystość odpustowa

15 wrzesień 2020

Poświęcenie odnowionej kapliczki

13 wrzesień 2020

Przywitanie nowego proboszcza

28 czerwiec 2020

Uroczystość I Komunii Św.

21 czerwiec 2020