Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu

Z życia parafii

/
Z życia parafii

Koncert kolęd dla Róży Kolano

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek)

W tym roku zakończenie okresu Bożego Narodzenia w naszym kościele przeżywaliśmy trochę inaczej niż zawsze a to dlatego, że po raz ostatni zaśpiewaliśmy kolędy na każdej mszy świętej  natomiast po ich zakończeniu odbył się koncert kolęd i pastorałek dla naszej parafianki – Róży Kolano.

Różyczka choruje na rdzeniowy zanik mięśni, musi otrzymywać nie tylko bolesne zastrzyki w kręgosłup, ale również wymaga ciągłej, wielokierunkowej rehabilitacji, żeby spowolnić rozwój choroby.
Te działania jednak generują olbrzymie koszty, dlatego dzięki zaangażowaniu KGW Przędzelanek, Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej, Radnych oraz strażaków i przy wsparciu księdza proboszcza została zorganizowana akcja parafialna.

Po każdej mszy św. można było nie tylko złożyć ofiarę na ten cel, ale również odwiedzić kiermasz ciast przygotowany przez KGW i rodziców dzieci szkolnych z którego całkowity dochód został przeznaczony na dalszą rehabilitację Różyczki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych młodych artystów, którzy w przygotowanie tego koncertu włożyli wiele wysiłku i pracy.

Słowo „dziękujemy” kierujemy również do organizatorów uroczystości, którzy bardzo się zaangażowali w przygotowanie koncertu.

Różyczce życzymy spełnienia wszystkich marzeń, przychylności świata i siły, niech wszystko czego się dotknie, stanie się pomocne w spełnieniu marzeń, a każda najdrobniejsza nawet czynność przybliża Ją do bycia szczęśliwą i najbardziej uśmiechniętą osobą spośród wszystkich ludzi.