Parafia Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu

Z życia parafii

Z życia parafii

Parafialne dożynki

W tym roku dożynki parafialne mogliśmy świętować 15 sierpnia. Tradycja dziękczynienia za zebrane plony i ukończenie żniw to od wieków, nieodłączny element kultury narodowej. Jest to czas zwieńczenia ciężkiej pracy.

Uroczysta Msza św. rozpoczęła się od poświecenia kwiatów, ziół oraz wieńca, który wykonali mieszkańcy ulicy Mickiewicza.

Rokrocznie, nasza wspólnota parafialna uroczyście przeżywa ten dzień i przynosi na ołtarz płody ziemi modląc się za wszystkich rolników i dziękując za ich ciężką pracę równocześnie proszą, aby nigdy nie zabrakło nam chleba.

Na zakończenie wszyscy parafianie uczestniczący w uroczystości zostali poczęstowani ofiarowanym na ołtarzu chlebem oraz owocami.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości dożynkowych.