Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu

Z życia parafii

/
Z życia parafii

Misje Święte

 W naszej parafii zakończył się wyjątkowy czas – czas Misji Świętych.

Misje Święte to szczególne dni duchowej odnowy parafii poprzez głoszenie słowa Bożego które skierowali do nas ks. Michał Grochowina – Oficjał Sądu Biskupiego w Sandomierzu i ks. Paweł Mackiewicz – proboszcz w Rakowie.
To także sprawowanie świętych sakramentów, zanoszenie do Boga wspólnej modlitwy prośby, dziękczynienia, uwielbienia i przebłagania. To czas łaski i błogosławieństwa, pojednania i odnowy, miłosierdzia i nadziei. Hasłem przewodnim misji były Sakramenty, które są źródłem łaski i wiary.

W trakcie misji poświęcony został namalowany obraz Jezusa Miłosiernego oraz obraz MB Bolesnej, które zostały umieszczone w ołtarzach bocznych naszej świątyni a na zakończenie poświecono również na chwałę Pana Boga, to wszystko, co już jest w kościele, którego dokonał ksiądz Dziekan.

Dziękujemy naszemu proboszczowi Piotrowi za przygotowanie nas do tych misji, przewodniczenie naszej wspólnocie parafialnej i za to, że mogliśmy przeżywać ten wyjątkowy czas w nowej świątyni.

Dołożymy teraz wszelkich starań by ten szczególny czas łaski dany nam od Boga, wydał dobry plon. Niech Jezus Chrystus obdarza Nas wszelkimi łaskami a Matka Boża otacza płaszczem swej matczynej opieki.