Z życia parafii

Z życia parafii

Niedziela Palmowa

Niedzielą Palmową w Kościele katolickim rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia dnia wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego Mękę i Śmierć na Krzyżu. Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: „Hosanna Synowi Dawidowemu”. O uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy piszą wszyscy czterej Ewangeliści.

Zgodnie z tradycją tego dnia wierni przynoszą do kościołów do poświęcenia palemki symbolizujące nie tylko męczeństwo Chrystusa, ale także odradzające się życie.

Poświęcone palmy wierni przechowują przez cały rok, aby w następnym mogły zostać spalone na popiół, którym są posypywane głowy w Środę Popielcową.

W tym roku w naszej świątyni stanęła także mierząca 6 metrów i 40 cm  wiklinowa palma, której wyplataniem zajął się Pan Zbigniew Gontarz a dekoracją kwiatów i wstążek – Panie z Koła Gospodyń.