Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu

Wspólnota matek w modlitwie

/
/
Wspólnota matek w modlitwie

W naszej parafii, od września 2019 roku, działa grupa Matek w Modlitwie. Jest to mała cząstka światowego Ruchu Matek w Modlitwie,  często określanego jako „szturm matek do nieba”.

Ruch ten powstał w 1995 roku w Anglii z inicjatywy Weronki Willams i jej bratowej. Bardzo szybko zaczął się rozwijać na całym świecie. Obecnie działa już w ponad 100 krajach świata. Łączy matki modlące się za swoje dzieci i rodziny z  kościołów chrześcijańskich różnych wyznań.

Sentencją, która jest często przywoływana, są słowa św. Augustyna: Dajcie mi modlące się matki a uratuję świat. Znając drogę św. Augustyna dochodzenia do Boga  słowa te nabierają szczególnego znaczenia  i wsparcia w dzisiejszym świecie, który stara się za  wszelką cenę oderwać dzieci i rodziny od Boga. Jest to forma, a właściwie łaska, modlitewnego wsparcia dzieci i wnuków, aby mogły  bezpiecznie kroczyć drogą Bożych przykazań.

Spotkania odbywają się systematycznie raz w tygodniu z zachowaniem zasady poufności.

Więcej informacji na temat  Matek w Modlitwie można znaleźć na stronie internetowej: www.mothersprayers.org ( jest tłumaczenie w języku polskim)

... z życia wspólnoty