Parafia Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu

ogłoszenia parafialne

V niedziela Wielkanocny

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocy
  2. W środę 01 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe. W dni powszednie po mszy św. wieczorowej, z wyjątkiem poniedziałku, w niedzielę natomiast o godz. 16.30. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału. Dzieci zapraszam w środę po plansze, a w kolejnych dniach po naklejki, na których znajdziemy wizerunek Maryi z różnych sanktuariów świata.
  3. W piątek 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę, o godz. 8.00, 10.30 i 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Jest to rocznica ustanowienia Konstytucji. Naszą modlitwą obejmiemy nasza Ojczyznę. Na sumie o godz. 10.30, z racji wspomnienia św. Floriana, które przypada 4.05, modlić się będziemy za naszych strażaków z OSP Przędzel, wypraszając im, za przyczyną świętego patrona oraz Maryi, wszelkie potrzebne łaski.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek Godzina Święta połączona z nabożeństwem majowym, w piątek możliwość spowiedzi przed każdą mszą św., natomiast nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie połączone również z nabożeństwem majowym o godz. 16.30. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych, natomiast wieczorem po mszy św. modlitwa pierwszo sobotnia do Niepokalanego Serca NMP także połączona z nabożeństwem majowym.
  5. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby funkcjonowania parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Natomiast po sumie zmiana tajemnic różańcowych
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na k – ł:
  7. Halina Szafran – 200 €
  8. Składam również serdeczne Bóg zapłać paniom: Kazimierze Jarosz, Zdzisławie Marchut, Marii Wasyl, Izabeli Majewskiej, Urszuli Górskiej, Janinie Magiera i Annie Koszałka za porządki w kościele oraz ofiarę na k-ł – 120 zł.
  9. Wszystkich mieszkańców Przędzela zapraszamy w piątek 03.05 o godz. 16.00 na stadion, gdzie odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbaski oraz zabawa sportowa dla mieszkańców. Warunkiem niezbędnym do pełnego uczestnictwa jest dobry humor i luźny sportowy strój. Wszystkim organizatorom oraz sponsorom składam serdeczne Bóg zapłać.

Pozostałe

VI Niedziela Wielkanocy