Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu

Ogłoszenia parafialne

/
ogłoszenia parafialne

„Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić”

VI Niedziela Zwykła

 1. VI Niedziela Zwykła
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. 40 dniowy okres pokuty i umartwienia. Przez ten czas wielu ofiar, rezygnacji i wyrzeczeń, które każdy z nas sobie narzuca, postu i modlitwy, udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, mamy przygotować się do obchodów Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego – największych świąt chrześcijaństwa.
 3. Wielki Post rozpoczynamy w Środę Popielcową. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Na każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy tzn. nie jemy potraw mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Caritas.
 4. W każda niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.30 nabożeństwo Gorzkich Żali, natomiast w każdy piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam. Tak jak było w latach poprzednich, w każdy piątek, na mszy św. po drodze krzyżowej, zbierana będzie taca, przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, przeznaczone na funkcjonowanie parafii. Zostało zebranych 1245 zł. Dzisiaj z racji drugiej niedzieli miesiąca, zbiórka ofiar na budowę Kościoła. Rozpoczęliśmy właśnie w kościele prace przy układaniu posadzce. Niech Pan Bóg prowadzi nas w realizacji tego dzieła, a wszystkim ofiarodawcom odda stokrotnie, swoim błogosławieństwem i opieką.
 6. Bardzo serdecznie chciałem podziękować panom: Krzysztofowi Guzik, Kazimierzowi Ożóg, Mariuszowi Blajerskiemu, Wiesławowi Wasyl, Eugeniuszowi Łojek oraz Mieczysławowi Idzi za pomoc przy rozładunku materiału oraz poprawieniu schodów w prezbiterium.
 7. Składam również serdeczne Bóg zapłać państwu: Beacie Gutek, Anieli Małek, Katarzynie Maślach, Lucjanowi i Mateuszowi Okoń oraz Dariuszowi Gil za porządki w Kościele i obok oraz ofiarę na kościół – 130 zł.

OGŁOSZENIE DYREKTORA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PRZĘDZELU

Informuję, że w naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja dzieci od lat 3 na nowy rok szkolny 2021/2022.

Zachęcamy również do zapisu uczniów z klas starszych, którzy mieszkają w Przędzelu a uczęszczają do szkół w innych miejscowościach.

Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.

Zapraszamy rodziców od godz. 8.00 do 15.00.

 

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

Marta Kania

KURS PRZEDMAŁZEŃSKI

W związku z obecną sytuacją epidemii, Kuria Diecezjalna organizuje kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie diecezjalnej (www.diecezjasandomierska.pl) do 24.02.2021 r. Kurs rozpocznie się w dn. 27.02.2021 r. o godz. 20.00.

Tematy i daty emisji  katechez przedmałżeńskich:

 1. Kim jest dla mnie Jezus Chrystus – Kościół – wiara? – sobota 27.02
 2. Skąd się wziął sakrament małżeństwa? – wtorek 02.03
 3. Dlaczego i jak się spowiadać? – piątek 05.03
 4. Chrzest dzieci jako konsekwencja chrześcijańskiego małżeństwa – wtorek 9.03
 5. Zakochanie a miłość – tymczasowe uczucie a trwała decyzja – piątek 12.03
 6. Moralność życia małżeńskiego – wtorek 16.03
 7. Kształtowanie życia małżeńskiego – piątek 19.03
 8. Kryzysy i konflikty małżeńskie – wtorek 23.03
 9. Znaczenie małżeństwa sakramentalnego – piątek 26.03
 10. Treść i ważność obrzędu i przysięgi małżeńskiej – wtorek 30.03

Na zakończenie kursu w dn. 10.04.2021 r. w Katedrze sandomierskiej odbędzie się dzień skupienia dla uczestników kursu, podczas którego nastąpi rozdanie świadectw jego ukończenia.

Pozostałe

III Niedziela wielkiego postu

7 marzec 2021

II Niedziela wielkiego Postu

28 luty 2021

I Niedziela Wielkiego Postu

21 luty 2021