ogłoszenia parafialne

„W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani”

XV Niedziela zwykła

1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą.
  2. We wtorek z racji 13.07 o godz. 19.00 msza św. i nabożeństwo z procesją ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo proszę Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której przełożoną jest p. Aniela Marchut, o poprowadzenie modlitwy różańcowej i troskę o figurę Matki Bożej.
  3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MBNP i po niej Msza Św..
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, przeznaczone na funkcjonowanie parafii. Zostało zebranych 1706 zł. Dzisiaj z racji drugiej niedzieli miesiąca, zbiórka ofiar na budowę kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, niech Pan wynagrodzi każdemu ofiarodawcy swoim błogosławieństwem i opieką i prowadzi nas w tym dziele do samego końca .
  5. Składam również serdeczne Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za porządki w kościele i obok kościoła oraz dekoracje kwiatowe. Pragnę podziękować także p. Henrykowi Urbanikowi za wykoszenie trawy na cmentarzu i wokół nowego kościoła.
  6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Bartłomiej Antoni Małek; s. Zdzisława i Mieczysławy; kawaler; zam. w naszej parafii i Joanna Luiza Mierzwa; c. Zbigniewa i Anny Marii; panna; zam. w Stalowej Woli– zap. 2

1. Tak jak było ogłoszone w ubiegłą niedzielę dzisiaj po każdej mszy św. absolwenci, uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego w Nisku przy współpracy Caritas Diecezji Sandomierskiej będą prowadzić zbiórkę pieniędzy na skomplikowane leczenie Sabiny Góreckiej, która jest absolwentką niżańskiego liceum i mieszkanką Zarzecza i od wielu lat ciężko choruje. Jedyną szansą leczenia jest dla niej terapia, której koszt wynosi 164 000 zł. Kwota ta przekracza możliwości rodziny, stąd prośba do wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca o wsparcie finansowe.

Ogłoszenie o pielgrzymce

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę w tym roku przybierze dwie formy: sztafetową, w której wyruszy grupa św. Urszuli w piątek 6 sierpnia lub 9 – dniową z noclegami we własnych namiotach. Zapisy na pielgrzymkę sztafetową (jednodniową trasa Wiśniowa – Kotuszów około 20 km) będą w parafii Łętownia w dniu 1 sierpnia (niedziela). Rozpoczniemy Mszą świętą o godzinie 14. Prosimy zabrać ze sobą formularze zgłoszeniowe z pieczątką swojej parafii.

Koszt uczestnictwa w pielgrzymowaniu sztafetowym to 25 zł; druga osoba z tego samego domu/rodziny – 15 zł; trzecia i kolejna – 10 zł. 1 sierpnia będzie podana cena za autobus i szczegółowe informacje.

Równolegle ze sztafetą wyruszy jedna grupa z noclegami we własnych namiotach, które będą rozbijane u gospodarzy na podwórkach – bez wchodzenia do domów. Koszt uczestnictwa w takiej formie pielgrzymki to 110 zł; druga osoba z tego domu/rodziny- 60 zł; trzecia i następne – 30 zł. Zapisy na grupę namiotową można dokonywać listownie poprzez przesłanie zgłoszenia i potwierdzenia wpłaty do 20 lipca br. na adres: Ks. Krystian Kusztyb, os. Stawki 36, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski. Numer konta: 95 1240 2786 1111 0000 3683 0851 z dopiskiem „Pielgrzymka”.

Chęć pielgrzymowania w grupie namiotowej można zgłaszać także u przewodnika – ks. Rafała Cudziło lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym, które odbędzie się 24 lipca o godz. 15.00 w Olbierzowicach.

Szczegółowe informacje odnoście pielgrzymki dostępne także na stronie internetowej: diecezjasandomierska.pl/ruszaja-zapisy-na-piesza-pielgrzymke/

Pozostałe

XVIII Niedziela Zwykła