ogłoszenia parafialne

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

1. Przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła.
  2. We wtorek 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, a wiec tych którzy są już w niebie, zbawieni.. Msze św. o godz. 8.00 i 10.30 w kościele, natomiast o godz. 12.00 msza św. z procesją na cmentarzu.
  3. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, w naszych modlitwach polecać będziemy tych wszystkich, którzy czekają jeszcze na swoje zbawienie. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 17.00. Po mszy św. o godz. 17.00 różaniec wypominkowy za zmarłych
  4. Od środy po mszy św. wieczorowej różaniec wypominkowy za zmarłych. Składając kartki wypominkowe bardzo proszę zaznaczyć na nich dzień tygodnia, wtorek, środę, czwartek, piątek albo sobotę. I w każdym tygodniu listopada zapraszam w ten dzień na modlitwę za swoich zmarłych. W przyszłą niedzielę różaniec wypominkowy za zmarłych o godz. 16.30. Modlić się będziemy za wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
  5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek Godzina Święta będzie połączona z modlitwą różańcową za zmarłych. W piątek od godz. 16.00 Godzina Miłosierdzia z możliwością spowiedzi, zakończona nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. O godz. 17.00 msza św. i po niej modlitwa różańcowa za zmarłych. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych, natomiast wieczorem modlitwa pierwszo sobotnia, która będzie połączona z modlitwą różańcową za zmarłych.
  6. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby funkcjonowania parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Natomiast po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Przypominam, że w dniach od 1 do 8 listopada jeśli ktoś nawiedzi cmentarz, będzie w stanie łaski uświęcającej, przyjmie komunię św. i pomodli się za zmarłych oraz w intencji papieża, może uzyskać odpust zupełny za duszę w czyśćcu cierpiącą, tzn. darowanie wszystkich kar doczesnych, w innych dniach tego miesiąca ten odpust będzie cząstkowy. Odpust zupełny może również zyskać każdy kto nawiedzi kościół w Dzień Zaduszny na takich samych warunkach.
  8. Składam serdeczne Bóg zapłać państwu: Emilii Krawiec, Stanisławie Wala, Annie Straub, Danucie Kuziora, Marii Guzickiej, Elżbiecie Śnios i Bronisławowi Klimek za porządki w Kościele i dekoracje kwiatowe oraz ofiarę na k-ł – 120 zł. Kolejka przechodzi na ul 3 – Maja.
  9. W związku z tym, że pojawiają się oszuści i naciągacze, którzy dzwonią do ludzi i oferują tani węgiel, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski informuje, aby w sprawach preferencyjnego zakupu węgla mieszkańcy zapoznawali się z ogłoszeniami na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem oraz na tablicach informacyjnych i słupach ogłoszeniowych. Informacje będą przekazywane sukcesywnie w miarę wchodzenia w życie przepisów prawnych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę dzwonić do urzędu.

Pozostałe

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata