Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu

Ogłoszenia parafialne

/
ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. I Niedziela Wielkiego Postu
 2. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i umartwienia, czas walki ze swoimi słabościami, czas kształtowania charakteru, a przede wszystkim ducha. Jak przypomniała nam liturgia środy popielcowej dokonuje się to przez modlitwę, post i jałmużnę. Zachęcam wszystkich do przeżywania tego czasu w duchu chrześcijańskich wartości, zachęcam również do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, w niedzielę o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.
 3. W każdy piątek, na mszy św. po drodze krzyżowej, zbierana jest taca, przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i po niej Msza św.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek, po mszy św. wieczorowej Godzina Święta. W piątek od godz. 16.00 Godzina Miłosierdzia, z możliwością spowiedzi, zakończona Litanią do Serca PJ i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa a po niej Msza św.. (Jeśli będziemy przychodzić na drogę krzyżową pamiętajmy, że jest wystawiony Najświętszy Sakrament i wiele trwa na modlitwie). W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych, natomiast wieczorem po mszy św. modlitwa pierwszosobotnia do Niepokalanego Serca NMP.
 6. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby funkcjonowania parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Natomiast po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Również w przyszłą niedzielę (Ad Gentes) modlić się będziemy za misje i misjonarzy. Przed kościołem, do puszek, będą zbierane ofiary przeznaczone na misje. W tym roku w sposób szczególny na Turcję i Syrie, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi.
 8. W ramach jałmużny wielkopostnej, która poprzez Caritas naszej diecezji przeznaczona jest na pomoc seniorom można nabyć baranki wielkanocne w cenie 8 zł, albo wziąć sobie, ze stolika, skarbonkę na okres Wielkiego Postu, do której, rezygnując z jakiejś przyjemności będziemy odkładać ofiary. Te skarbonki, na zakończenie wielkiego postu złożymy przy grobie Pana Jezusa.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję p. Helenie Idzi za przygotowanie dekoracji na wielki post. Bardzo proszę o przygotowanie dekoracji na Święta Wielkanocne mieszkańców ul. Słowackiego (od p. Pędlowskich do końca). Przedstawicieli bardzo proszę o kontakt.
 10. Składam serdeczne Bóg zapłać państwu: Józefie Klusek, Zofii Derylak, Karolinie Borowiec, Andrzejowi Klusek i Mirosławowi Baran za porządki w Kościele oraz ofiarę na kościół – 100 zł.
 11. Informacja dla narzeczonych, którzy planują zawarcie sakramentu małżeństwa! Dzisiaj o godz. 15.30 w Rudniku n/S rozpoczyna się Kurs przedmałżeński. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszam do udziału w katechezach przedmałżeńskich. Tym bardziej, że są one obowiązkowe przy zawieraniu sakramentu małżeństwa.

Pozostałe

IV Niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2023

III Niedziela Wielkiego Postu

12 marca 2023

II Niedziela Wielkiego Postu

5 marca 2023