ogłoszenia parafialne

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

I Niedziela Wielkiego Postu

1. I Niedziela Wielkiego Postu
  2. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i umartwienia, czas walki ze swoimi słabościami, czas kształtowania charakteru, a przede wszystkim ducha. Jak przypomniała nam liturgia środy popielcowej dokonuje się to przez modlitwę, post i jałmużnę. Zachęcam wszystkich do przeżywania tego czasu w duchu chrześcijańskich wartości, zachęcam również do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, w niedzielę o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.
  3. W każdy piątek, na mszy św. po drodze krzyżowej, zbierana jest taca, przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  4. W przyszłą niedzielę (Ad Gentes) modlić się będziemy za misje i misjonarzy. Przed kościołem, do puszek, będą zbierane ofiary przeznaczone na misje.
  5. . Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła. Zostało zebranych 13 630 zł.
  6. W ramach jałmużny wielkopostnej, która poprzez Caritas naszej diecezji przeznaczona jest na pomoc seniorom można wziąć sobie, ze stolika, skarbonkę na okres Wielkiego Postu, do której, rezygnując z jakiejś przyjemności będziemy odkładać ofiary. Te skarbonki, na zakończenie wielkiego postu złożymy przy grobie Pana Jezusa.
  7. Bardzo proszę o przygotowanie dekoracji na Święta Wielkanocne mieszkańców ul. Mickiewicza – od państwa Zięba do ul. Nowowiejskiej włącznie. Przedstawicieli bardzo proszę o kontakt.
  8. Składam serdeczne Bóg zapłać państwu: Magdalenie Guzik, Barbarze Janiec, Marcinowi Wańkowicz i Tomaszowi Dąbek za porządki w Kościele i obok oraz ofiarę na kościół – 80 zł. Bóg zapłać również panu Maciejowi Bałamut za odśnieżenie terenu przed kościołem

Pozostałe

VI niedziela zwykła