Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu

Ogłoszenia parafialne

/
ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocy

 1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocy
 2. Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych. W dni powszednie po mszy św. wieczorowej, z wyjątkiem poniedziałku, w niedzielę natomiast o godz. 16.30. Dzieci po nabożeństwie zapraszam po naklejki.
 3. W sobotę 13 maja, w dniu pierwszego objawienia fatimskiego, rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. O godz. 19.00 msza św. i po niej procesja fatimska.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30, w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św.. Sakrament Pokuty dla dzieci przeżywających Pierwszą Komunię Św. oraz ich rodziców a także dla dzieci rocznicowych i wszystkich chętnych będzie w piątek 12.05 od godz. 16.00. Otoczmy wszystkie dzieci miłością i naszymi modlitwami. Pozostałe msze św. w tym dniu są bez zmian. Bardzo proszę osoby które nie są bezpośrednio zainteresowane Komunią o uczestniczenie w pozostałych mszach św..
 5. Również w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, zbiórka ofiar na budowę kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, niech Pan wynagrodzi każdemu ofiarodawcy swoim błogosławieństwem i opieką.
 6. Przed kościołem zostało poszerzone i wyrównane wejście do kościoła, które było bardzo wąskie i brakowało tego miejsca przy każdej uroczystości (ślub, pogrzeb, za chwilę komunia, jakakolwiek procesja). Jest ono, co prawda tymczasowe, ale nie parkujemy na nim samochodów. Jest to przejście dla pieszych. Za wszelkie prace przy nim składam serdeczne Bóg zapłać panom Januszowi Romańskiemu, Kazimierzowi Ożóg, Bartłomiejowi Puk oraz Mariuszowi Blajerskiemu, któremu dziękuję także za załatwienie materiału .
 7. Bóg Zapłać za wszystkie ofiary na k-ł
  – p. Aniela Marchut – 500 zł
  – p. Henrykowi Urbanik bardzo serdeczne dziękuję za wykoszenie parkingu przy cmentarzu
 8. Składam również serdeczne Bóg zapłać państwu: Czesławie Żak, Zofii Socha, Halinie Juśko, Małgorzacie i Józefowi Marchut, Marianowi Gmaj i Tadeuszowi Byra za porządki w k – le oraz ofiarę na k-ł – 120, za którą zostały zakupione worki do odkurzaczy i środki czystości. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci przeżywających Pierwszą Komunię św.

Pozostałe

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21 maja 2023

VI Niedziela Wielkanocy

14 maja 2023

IV Niedziela Wielkanocy

30 kwietnia 2023