ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą.
  2. Trwamy w różańcowym rozmodleniu. Zapraszam do modlitwy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na różańcu, aby właśnie Maryi i przez jej wstawiennictwo powierzać Bogu naszą codzienność. Dzisiaj o godz. 16.30, natomiast w tygodniu godz. 17.00. Również dzisiaj o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną i Komitet Budowy Kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Katolickim Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą ogarniemy misje i wszystkich misjonarzy. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na misje.
  4. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, a więc czas pamięci o naszych zmarłych. Zarówno tych świętych – zbawionych, jak i tych którzy czekają na swoje zbawienie. Sami nie mogą sobie już pomóc, tylko my możemy to zrobić, zanosząc do Boga nasze modlitwy..

Osiemnaście wieków doświadczeń, kiedy nasi przodkowie polecali swoich zmarłych Miłosierdziu Bożemu, sprawiło, że bogactwo tych modlitw w Kościele jest ogromne. Mamy w Kościele gregoriankę, tzn. msze św. odprawiane przez kolejne 30 dni, o której św. Grzegorz Wielki powiedział, że uwalnia zmarłego z wszelkich cierpień, mamy codziennie odprawianą Msze Św. – w której Chrystus ofiaruje się za nas, a szczególnie za tych, których w niej polecamy, mamy modlitwy w formie wypominek, kiedy do naszej pamięci przywołujemy imiona naszych bliskich zmarłych i modlimy się za nich wypraszając im Boże Miłosierdzie i zbawienie. I mamy w końcu odpusty – zupełne i cząstkowe, dzięki którym możemy zyskać darowanie kar doczesnych dla naszych zmarłych. To są możliwości którymi możemy im pomóc osiągnąć zbawienie i kiedyś spotkać się z nimi ponownie.

Wypominki w naszej parafii będą przez cały miesiąc listopad. Przez oktawę Miłosierdzie Boże, dla naszych zmarłych wypraszać będziemy odmawiając różaniec, natomiast w pozostałe dni to Miłosierdzie Boże wypraszać będziemy odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Bardzo proszę zaznaczyć na kartkach wypominkowych dzień tygodnia w którym będziemy uczestniczyć w modlitwie za zmarłych. Zachęcam was do udziału we Mszy św., ofiarowania Komunii św. i modlitwie wypominkowej. Kartki wypominkowe do wykorzystania są dostępne na stoliku obok prasy.

W tym wyjątkowym czasie pamiętajmy też o posprzątaniu grobów naszych bliskich.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła. Zostało zebranych 12695 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W nowym kościele, mam nadzieję, że w tym tygodniu wróci już tabernakulum z odnowienia, potrzebujemy jeszcze parę drobniejszych rzeczy, które są niezbędne w kościele i będziemy już przechodzić na stałe.

Pan Wiesław Wasyl prowadzi jeszcze zbiórkę złomu, właśnie na te wszystkie drobniejsze rzeczy, których cena nie zawsze jest taka drobna. Jeśli ktoś ma jeszcze złom i chce go przekazać to prosimy o kontakt. Oczywiście sponsorzy są zawsze mile widziani

1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na k – ł:

– Bracia z Róży św. Stanisława B i M – 200 zł

1. Składam serdeczne Bóg zapłać także państwu: Annie Dul – Gruszka, Elżbiecie Duda, Agnieszce Herman, Dorianowi Dul, Helenie Socha, Józefowi Rogińskiemu i Edycie Garbacz za porządki w Kościele i dekoracje kwiatowe.

Pozostałe

XXVIII Niedziela Zwykła