ogłoszenia parafialne

„...Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas...”

II Niedziela Bożego Narodzenia

1. II Niedziela Bożego Narodzenia – niedziela adoracyjna
  2. W środę 06.01 Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i złota. Kreda i kadzidło będą tutaj w kościele. Niestety złoto trzeba przynieść samemu. Taca z uroczystości przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek miesiąca. Po mszy św. Godzina Święta (wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.. 18.30)
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Wspominając swój własny chrzest będziemy prosić Boga o wierność i wytrwałość na drodze powołania chrześcijańskiego. Jest to zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, chociaż akcenty bożonarodzeniowe będą do 2 lutego.
  5. Również w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, zbiórka ofiar na budowę kościoła. Z racji tego, że nie będzie w tym roku kolędy, to Komitet Budowy Kościoła przy tej pierwszej, w tym roku zbiórce, przekaże wszystkim rozliczenia z roku poprzedniego.

Na progu tego nowego roku pragnę podziękować za wszystkie ofiary jakie składaliście na budowę kościoła w roku minionym. Niech Pan Bóg odda każdemu swoim błogosławieństwem i opieką. A tym wszystkim, którzy są częścią tej wspólnoty parafialnej, a którzy z różnych powodów stali trochę na boku pragnę przypomnieć: Jesteście bardzo potrzebni abyśmy mogli dokończyć to dzieło, które będzie służyć i wam i waszym dzieciom.

Ten ostatni rok, kiedy byliśmy pozamykani we własnych domach, z daleka od innych, uświadomił nam jak bardzo jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, ja bardzo nam brakuje drugiego człowieka na tej drodze do zbawienia, która jednak wiedzie przez tą nasza codzienność i to wszystko, co jest jej częścią.
Bo tylko razem można pokonać trudności jakie niesie życie, przetrwać wszystkie burze, powstać z największych upadków

1. Składam również Bóg zapłać państwu: Zofii Dul, Emilii Ziober, Dorocie Juśko, Zofii Kobylarz, Dominice Puk oraz Mieczysławowi Ziober za porządki w Kościele i obok oraz ofiarę na kościół – 60 zł.

Pozostałe

III niedziela zwykła