Z życia parafii

Z życia parafii

Święto Ofiarowania Pańskiego

2 lutego obchodzimy jedno z najdawniejszych świąt chrześcijańskich – święto Ofiarowania Pańskiego, powszechnie znane jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Tym samym zamyka się także cykl uroczystości związanych z objawieniem światu Słowa Wcielonego i kończy się tradycyjny okres Bożego Narodzenia.
W tym dniu Kościół obchodzi również ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich.
Msze święte z poświęceniem gromnic w naszej parafii odbyły się o godz. 8:00 i o godz. 17:00.
O piękną oprawę liturgiczną na mszy świętej wieczorowej zadbały dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

Pozostałe artykuły

Triduum Paschalne

1-3 kwiecień 2021

Niedziela Palmowa

28 marzec 2021

Rekolekcje wielkopostne

19-21 marzec 2021

Środa Popielcowa

17 luty 2021

spotkanie kolędowe

09 styczeń 2021

uroczystość odpustowa

15 wrzesień 2020

Poświęcenie odnowionej kapliczki

13 wrzesień 2020

Przywitanie nowego proboszcza

28 czerwiec 2020

Uroczystość I Komunii Św.

21 czerwiec 2020