Duszpasterstwo

Msze Św.

8:00, 10:30, 18:00 (zimą 17:00)

Rok liturgiczny

Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej

PRZĘDZEL, ul. Mickiewicza 62

37-420 Rudnik nad Sanem

tel.

ks.leszek@parafia-przedzel.pl

Nr konta:
10 9434 1070 2005 1502 3216 0001

Jasna Góra, Lesniów, Gidle (2012-09-22)

Dnia 22 września 2012 roku odbyła się parafialna pielgrzymka do tronu Jasnogórskiej Pani. Pielgrzymi zanosili do Matki wszystkie intencje swojego serca, swoich rodzin oraz całej Parafii. Jasna Góra dla każdego Polaka jest szczególnym miejscem obecności Bogarodzicy.
W pielgrzymce wzieło udział 52 osoby.
Po drodze do Częstochowy pielgrzymi udali się do Leśniowa gdzie znajduje się Sanktuarium Rodziny. W nim odbywają się różnego rodzaju rekolekcje dla różnych stanów rodzinnych: męzów, żon, dzieci i młodzieży. Kustoszami tego miejsca są również ojcowie paulini - stróże Jasnej Góry.
Następnie pielgrzymka udała się na Jasną Górę gdzie centralnym punktem była msza św. w kaplicy Matki Bożej. Pielgrzymi uczestniczyli w drodze krzyżowej oraz zwiedzili szczególne miejsca Jasnej Góry np. skarbiec, wieżę, muzeum.
W drodze powrotnej grupa pielgrzymkowa zatrzymała się w Gidlach - również Sanktuarium Maryjnym którego opiekunami sę ojcowie dominikani.
Na szczególną uwagę zasługuje otrzymanie małej buteleczki wina w którym raz w roku odbywa się kompanie malutkiej figurki Matki Bożej.