Duszpasterstwo

Msze Św.

8:00, 10:30, 18:00 (zimą 17:00)

Rok liturgiczny

Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej

PRZĘDZEL, ul. Mickiewicza 62

37-420 Rudnik nad Sanem

tel.

ks.leszek@parafia-przedzel.pl

Nr konta:
10 9434 1070 2005 1502 3216 0001

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 22 maja 2016

1.Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Rudniku n/S.

2.W poniedziałek podczas odpustu w Stróży zbierane były ofiary na budowę kościoła w naszej parafii. Serdecznie dziękuję ks. kan. Józefowi Sałkowi oraz Parafianom za przekazany Dar Serca na budowę naszej świątyni. Zebrano 1756 zł oraz 1 dolar. Wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów wspieramy naszą modlitwą.

3.Trwają zapisy na wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zeb. i Wadowic. Ze względu na brak biletów do Muzeum Papieskiego w dniu 09 czerwca, nasz wyjazd przekładamy na 20 czerwca. Proszę, aby wszystkie osoby zapisane potwierdziły swój wyjazd albo powiedziały o rezygnacji.

4.Wczorajszym nowożeńcom: Joannie Socha – i Robertowi Brzeźniakowi serdecznie dziękuję za posprzątanie i dekorację kościoła. Od tej soboty sprzątanie przechodzi na ul. Zastawie.

5.Bóg zapłać za pracę na budowie. Pracowali: Mieczysław Marchut, Rzekęć Marian i Aleksander, Rzepiela Janusz, Wala Józef i Jurczyk Mirosław. Dziękuję p. Wiesiowi za organizację pracy.

6.W najbliższy czwartek – 26 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w naszej polskiej tradycji nazywaną Bożym Ciałem). W tym dniu Msze Święte będą odprawiane o godz. 08.00 i 10.30. Po sumie, wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy św. wieczorowej. Nabożeństwo majowe będzie odśpiewane w czasie procesji.

7.Zapraszam do udziału w procesji ministrantów. scholę, dzieci rocznicowe w swoich strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, Koło Gospodyń, strażaków i wszystkich Parafian oraz Gości. Przez okres Oktawy Bożego Ciała Msza św. wieczorem po nabożeństwie majowym ,a po Mszy Świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty w Boże Ciało zapraszam na próbę w środę na godz. 17.00. a ministrantów na godz. 18.00.

8.W Boże Ciało wieczorem w Rzeszowie od kilku lat odbywa się piękny koncert religijny „Jednego serca i jednego Ducha”. Zachęcam do wyjazdu na koncert.

9.W czwartek przeżywamy też dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych kochanych mamach, tych żyjących i tych zmarłych.

10.Zachęcam do czytania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

11.We wtorek o godz. 14.00 pogrzeb ś.p. Stefanii Jarosz.