CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY  12 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 19.00.

3. We wtorek o godz.17.30 na nabożeństwo majowe i Mszę świętą zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i III Gimnazjum, a także ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

4. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca bieżącego roku na uroczyste obchody 20 tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. O godzinie 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu przy akompaniamencie orkiestr dętych wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny, który ulicami starego miasta dotrze na Błonia Sandomierskie pod krzyż papieski, gdzie o godzinie 9.45 wraz ze zgromadzoną młodzieżą przeżywającą diecezjalne dni młodych rozpocznie się finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II. O godzinie 11.00 będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy z wieloma atrakcjami m.in. pokaz sprzętu wojskowego, występ Rycerstwa sandomierskiego, Koncert Orkiestry Wojskowej itp.

5. Małżeństwa, które w tym roku przeżywają 20 rocznicę sakramentu małżeństwa, są szczególnie zaproszone. Dla nich będzie na błoniach specjalny sektor, otrzymają specjalne błogosławieństwo. Proszę o zgłoszenie się takich małżeństw do piątku.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Józefa Siustrzyk. Wieczny odpoczynek…

ks. Leszek Biłas, proboszcz

Duszpasterstwo - ks. Leszek Biłas