TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY   5 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. W naszej parafii przeżywamy I Komunię świętą. Od jutra rodziców i dzieci zapraszam do uczestnictwa w Białym Tygodniu na godzinę 17.30.

3. We wtorek dzieci komunijne i ich rodzice odbędą pielgrzymkę dziękczynną za dar I Komunii świętej do Kałkowa. Dlatego we wtorek nabożeństwo majowe o godz. 19.00 a później Msza święta.

4. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcam do modlitwy o dary Ducha Świętego.

5. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Na godz.17.30 zapraszam dzieci z klasy czwartej i ich rodziców na nabożeństwo majowe, Mszę świętą i spotkanie przed rocznicą Komunii świętej.

6. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. W niedzielę o godz.16.30.

7. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. W niedzielę dzieci z klasy czwartej na sumie o godz.10.30 będą przeżywać swoją Pierwszą Rocznicę Komunii świętej.

8. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Zbiórka na budowę kościoła.

9. Dziękuje rodzicom dzieci komunijnych za troskę o kościół, za piękne kwiaty do ołtarza, za dar ołtarza jakim jest kapa Maryjna. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam rodzicom dzieci rocznicowych.

10. W następny poniedziałek, 13 maja, dzień w który Matka Boża objawiła się w Fatimie. Dlatego od maja do października każdego 13 dnia miesiąca pragniemy uczcić objawienia Maryjne w Fatimie. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na nabożeństwo fatimskie. O godzinie 19.00 Msza święta a następnie procesja ze świecami ulicami naszej parafii. .

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Leszek Biłas, proboszcz

Duszpasterstwo - ks. Leszek Biłas

ks. Leszek Biłas

Czynna od poniedziałku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej

Niedziele i Święta:
8:00, 10:30, 17:00

Święta państwowo zniesione:
18:00 (zimą 17:00) 

Dni powszednie:
18:00 (zimą 17:00) 

Maj
Litania do Najświętszej Marii Panny 

Czerwiec
Nabożeństwa do Najświętszego 
Serca Pana Jezusa 

Wrzesień
Odpust parafialny (15 wrzesień) 

Październik
Różaniec Święty 

Listopad
Modlitwa za zmarłych 

Diecezja Sandomierska

Tygodnik Katolicki Niedziela

Nasza Wiara

Apostoł - portal młodzieży katolickiej

Gość niedzielny