DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY   CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwietnia 2019

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie.

3. Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki.

4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na Caritas.

5. W poniedziałek 29 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz. 7.00.

6. Od środy 1 maja zapraszam na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

7. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 8.00, 10.30 i 17.00. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca zachęcam do skorzystania ze spowiedź św. w dniach przed pierwszym piątkiem miesiąca. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź święta dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych.

9. Jak każdego miesiąca, chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 10.30.

10. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 8.00. zmiana tajemnic Żywego Różańca. A o godz.11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

11. Bóg zapłać za anonimową ofiarę 1000zł. na budowę kościoła. Na budowie kościoła są wykonywane prace: tynkarskie a także druga firma wykonuje ogrzewanie kościoła.

12. Bóg zapłać za troskę o kościół rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

ks.Leszek Biłas, proboszcz

Duszpasterstwo - ks. Leszek Biłas