DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY   CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 

28 kwietnia 2019

 1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

 2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie.

 3. Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki.

 4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na Caritas.

 5. W poniedziałek 29 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz. 7.00.

 6. Od środy 1 maja zapraszam na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

 7. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 8.00, 10.30 i 17.00. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca zachęcam do skorzystania ze spowiedź św. w dniach przed pierwszym piątkiem miesiąca. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 8. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź święta dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych.

 9. Jak każdego miesiąca, chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 10.30.

 10. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 8.00. zmiana tajemnic Żywego Różańca. A o godz.11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

 11. Bóg zapłać za anonimową ofiarę 1000zł. na budowę kościoła. Na budowie kościoła są wykonywane prace: tynkarskie a także druga firma wykonuje ogrzewanie kościoła.

 12. Bóg zapłać za troskę o kościół rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

 ks.Leszek Biłas, proboszcz

 

Duszpasterstwo - ks. Leszek Biłas

ks. Leszek Biłas

Czynna od poniedziałku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej

Niedziele i Święta:
8:00, 10:30, 17:00

Święta państwowo zniesione:
18:00 (zimą 17:00) 

Dni powszednie:
18:00 (zimą 17:00) 

Maj
Litania do Najświętszej Marii Panny 

Czerwiec
Nabożeństwa do Najświętszego 
Serca Pana Jezusa 

Wrzesień
Odpust parafialny (15 wrzesień) 

Październik
Różaniec Święty 

Listopad
Modlitwa za zmarłych 

Diecezja Sandomierska

Tygodnik Katolicki Niedziela

Nasza Wiara

Apostoł - portal młodzieży katolickiej

Gość niedzielny