PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

22 kwietnia 2019

1. Trwa oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszam do udziału w Eucharystii, także w pozostałe dni oktawy.

2. Dzisiaj modlitwą i ofiarą na tacę wspieramy KUL.

3. Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. Jest to tak zwana niedziela biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek.

5. Korzystając z okazji, dziś serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękuję: Paniom z Koła Gospodyń za wykonanie pięknych palm. Parafianom z ul. Małki i 3 Maja za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego wraz z Panią Helena Idzi. Dziękuje za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać Pani Organistce za przygotowanie ze scholą adoracji i pieśni na Triduum Paschalne. Bóg zapłać Panu Kościelnemu, ministrantom, lektorom, harcerzom, strażakom. Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas na adorację Pana Jezus w Ciemnicy i w Grobie. Dziękuję za zaangażowanie się w Procesję Rezurekcyjną.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na budowę kościoła.

7. Bóg zapłać za troskę o kościół.

8. Wszystkim jeszcze raz życzę wszelkich łask od zmartwychwstałego Chrystusa.

ks. Leszek Biłas, proboszcz

Duszpasterstwo - ks. Leszek Biłas