PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY  

22 kwietnia 2019

1. Trwa oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszam do udziału w Eucharystii, także w pozostałe dni oktawy.

2. Dzisiaj modlitwą i ofiarą na tacę wspieramy KUL.

3. Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. Jest to tak zwana niedziela biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek.

5. Korzystając z okazji, dziś serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękuję: Paniom z Koła Gospodyń za wykonanie pięknych palm. Parafianom z ul. Małki i 3 Maja za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego wraz z Panią Helena Idzi. Dziękuje za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać Pani Organistce za przygotowanie ze scholą adoracji i pieśni na Triduum Paschalne. Bóg zapłać Panu Kościelnemu, ministrantom, lektorom, harcerzom, strażakom. Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas na adorację Pana Jezus w Ciemnicy i w Grobie. Dziękuję za zaangażowanie się w Procesję Rezurekcyjną.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na budowę kościoła.

7. Bóg zapłać za troskę o kościół.

8. Wszystkim jeszcze raz życzę wszelkich łask od zmartwychwstałego Chrystusa.

                                                                                                                             ks. Leszek Biłas, proboszcz                   

Duszpasterstwo - ks. Leszek Biłas

ks. Leszek Biłas

Czynna od poniedziałku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej

Niedziele i Święta:
8:00, 10:30, 17:00

Święta państwowo zniesione:
18:00 (zimą 17:00) 

Dni powszednie:
18:00 (zimą 17:00) 

Maj
Litania do Najświętszej Marii Panny 

Czerwiec
Nabożeństwa do Najświętszego 
Serca Pana Jezusa 

Wrzesień
Odpust parafialny (15 wrzesień) 

Październik
Różaniec Święty 

Listopad
Modlitwa za zmarłych 

Diecezja Sandomierska

Tygodnik Katolicki Niedziela

Nasza Wiara

Apostoł - portal młodzieży katolickiej

Gość niedzielny