NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                         14 kwietnia 2019

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. Nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 16.30.

3. Dziękuję wszystkim, którzy w piątek uczestniczyli w drodze krzyżowej. Dziękuję strażakom, harcerzom, niosącym krzyż i nagłośnienie, scholi, p. Organistce, ministrantom, wszystkim za wspólną modlitwę.

4. Parafianie z ulicy Małki i 3 Maja we wtorek o godz. 14.00 przygotowują w kościele dekorację.

5. We wtorek od godz. 9.00 udam się do chorych. Proszę dzisiaj zgłaszać chorych.

6. Spotkanie dla wszystkich ministrantów w środę po Mszy świętej, celem omówienia liturgii Triduum Paschalnego.

7. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22.00. Od godz. 21.00 do 22.00 adoracje prowadzi młodzież. Serdecznie zapraszam wszystkich młodych.

8. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 17.30. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcam do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 24.00. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. Strażaków i harcerzy zapraszam do pełnienia warty przy grobie oraz udziału w procesji rezurekcyjnej. W piątek i sobotę kościół będzie otwarty od godz. 7.00. Adoracja w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w gablocie.

9. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszam do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

10. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w sobotę o godz. 9.00 i 10.00.

11. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę o przyniesienie ze sobą świec.

12. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja o godz.6.00, a później jeszcze Msza święta o godz. 8.00 i 10.30. Nie ma Mszy świętej o godz. 17.00.

13. W poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy św. wieczornej.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na potrzeby parafii. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Po sumie zbiórka na budowę kościoła.

15. Bóg zapłać za troskę o kościół.

 ks. Leszek Biłas

proboszcz

Duszpasterstwo - ks. Leszek Biłas

ks. Leszek Biłas

Czynna od poniedziałku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej

Niedziele i Święta:
8:00, 10:30, 17:00

Święta państwowo zniesione:
18:00 (zimą 17:00) 

Dni powszednie:
18:00 (zimą 17:00) 

Maj
Litania do Najświętszej Marii Panny 

Czerwiec
Nabożeństwa do Najświętszego 
Serca Pana Jezusa 

Wrzesień
Odpust parafialny (15 wrzesień) 

Październik
Różaniec Święty 

Listopad
Modlitwa za zmarłych 

Diecezja Sandomierska

Tygodnik Katolicki Niedziela

Nasza Wiara

Apostoł - portal młodzieży katolickiej

Gość niedzielny