Uroczystość Najświętszej Trójcy - 22 maja 20161.Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Rudniku n/S.

 

2.W poniedziałek podczas odpustu w Stróży zbierane były ofiary na budowę kościoła w naszej parafii. Serdecznie dziękuję ks. kan. Józefowi Sałkowi oraz Parafianom za przekazany Dar Serca na budowę naszej świątyni. Zebrano 1756 zł oraz 1 dolar. Wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów wspieramy naszą modlitwą.

3.Trwają zapisy na wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zeb. i Wadowic. Ze względu na brak biletów do Muzeum Papieskiego w dniu 09 czerwca, nasz wyjazd przekładamy na 20 czerwca. Proszę, aby wszystkie osoby zapisane potwierdziły swój wyjazd albo powiedziały o rezygnacji.

4.Wczorajszym nowożeńcom: Joannie Socha – i Robertowi Brzeźniakowi serdecznie dziękuję za posprzątanie i dekorację kościoła. Od tej soboty sprzątanie przechodzi na ul. Zastawie.

5.Bóg zapłać za pracę na budowie. Pracowali: Mieczysław Marchut, Rzekęć Marian i Aleksander, Rzepiela Janusz, Wala Józef i Jurczyk Mirosław. Dziękuję p. Wiesiowi za organizację pracy.

6.W najbliższy czwartek – 26 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w naszej polskiej tradycji nazywaną Bożym Ciałem). W tym dniu Msze Święte będą odprawiane o godz. 08.00 i 10.30. Po sumie, wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy św. wieczorowej. Nabożeństwo majowe będzie odśpiewane w czasie procesji.

7.Zapraszam do udziału w procesji ministrantów. scholę, dzieci rocznicowe w swoich strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, Koło Gospodyń, strażaków i wszystkich Parafian oraz Gości. Przez okres Oktawy Bożego Ciała Msza św. wieczorem po nabożeństwie majowym ,a po Mszy Świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty w Boże Ciało zapraszam na próbę w środę na godz. 17.00. a ministrantów na godz. 18.00.

8.W Boże Ciało wieczorem w Rzeszowie od kilku lat odbywa się piękny koncert religijny „Jednego serca i jednego Ducha”. Zachęcam do wyjazdu na koncert.

9.W czwartek przeżywamy też dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych kochanych mamach, tych żyjących i tych zmarłych.

10.Zachęcam do czytania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

11.We wtorek o godz. 14.00 pogrzeb ś.p. Stefanii Jarosz.

Duszpasterstwo - ks. Leszek Biłas

ks. Leszek Biłas

Czynna od poniedziałku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej

Niedziele i Święta:
8:00, 10:30, 17:00

Święta państwowo zniesione:
18:00 (zimą 17:00) 

Dni powszednie:
18:00 (zimą 17:00) 

Maj
Litania do Najświętszej Marii Panny 

Czerwiec
Nabożeństwa do Najświętszego 
Serca Pana Jezusa 

Wrzesień
Odpust parafialny (15 wrzesień) 

Październik
Różaniec Święty 

Listopad
Modlitwa za zmarłych 

Diecezja Sandomierska

Tygodnik Katolicki Niedziela

Nasza Wiara

Apostoł - portal młodzieży katolickiej

Gość niedzielny