Pielgrzymka do Kałkowa 2019_3

PIELGRZYMKA KLAS TRZECICH KAŁKÓW - BAŁTÓW

7 maja 2019 r.

Dnia 7 maja 2019 r. uczniowie klasy III wraz z księdzem proboszczem Leszkiem Biłasem, wychowawczynią panią Małgorzatą Fluda i rodzicami udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Uczniowie poznali historię Sanktuarium i ziemi świętokrzyskiej dzięki muzycznemu montażowi i pokazowi ruchomych figur. Następnie uczestnicy przeszli przez Golgotę, a z jej szczytu podziwiali piękną okolicę. W następnej kolejności obejrzeli niezwykłe Misterium Męki Pańskiej. Na zakończenie uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej dziękczynnej w podziękowaniu za dar Pierwszej Komunii Świętej.

Po tym wszyscy udali się do Bałtowa – krainy dinozaurów. Zwiedzanie rozpoczęło się od Jura Parku. W Oceanarium dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieli się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Następnie uczestnicy odbyli przejażdżkę specjalnym autobusem szkolnym pomiędzy zwierzętami egzotycznymi, wolno spacerującymi. Na zakończenie dzieci zakupiły drobne pamiątki oraz spędziły miło czas na placu zabaw.

Dominika Małek

więcej w galerii