Pielgrzymka do Kałkowa 2019_3

PIELGRZYMKA KLAS TRZECICH KAŁKÓW - BAŁTÓW

7 maja 2019 r.

 

    Dnia 7 maja 2019 r. uczniowie klasy III wraz z księdzem proboszczem Leszkiem Biłasem, wychowawczynią panią Małgorzatą Fluda i rodzicami udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Uczniowie poznali historię Sanktuarium i ziemi świętokrzyskiej dzięki muzycznemu montażowi i pokazowi ruchomych figur. Następnie uczestnicy przeszli przez Golgotę, a z jej szczytu podziwiali piękną okolicę. W następnej kolejności obejrzeli niezwykłe Misterium Męki Pańskiej. Na zakończenie uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej dziękczynnej w podziękowaniu za dar Pierwszej Komunii Świętej.

    Po tym wszyscy udali się do Bałtowa – krainy dinozaurów. Zwiedzanie rozpoczęło się od Jura Parku. W Oceanarium dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieli się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Następnie uczestnicy odbyli przejażdżkę specjalnym autobusem szkolnym pomiędzy zwierzętami egzotycznymi, wolno spacerującymi. Na zakończenie dzieci zakupiły drobne pamiątki oraz spędziły miło czas na placu zabaw.

Dominika Małek

więcej w galerii

Duszpasterstwo - ks. Leszek Biłas

ks. Leszek Biłas

Czynna od poniedziałku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej

Niedziele i Święta:
8:00, 10:30, 17:00

Święta państwowo zniesione:
18:00 (zimą 17:00) 

Dni powszednie:
18:00 (zimą 17:00) 

Maj
Litania do Najświętszej Marii Panny 

Czerwiec
Nabożeństwa do Najświętszego 
Serca Pana Jezusa 

Wrzesień
Odpust parafialny (15 wrzesień) 

Październik
Różaniec Święty 

Listopad
Modlitwa za zmarłych 

Diecezja Sandomierska

Tygodnik Katolicki Niedziela

Nasza Wiara

Apostoł - portal młodzieży katolickiej

Gość niedzielny