25 kwietnia odbył się w Sandomierzu finał XXII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Do zmagań przystąpiło ponad stu zwycięzców eliminacji dekanalnych. Wśród nich Jagoda Blajerska. Konkurs rozgrywany był w dwu kategoriach: szkoły podstawowej i gimnazjum i obejmował zakres wiedzy z Ewangelii według św. Jana.

Z uczestnikami konkursów spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, który pogratulował wszystkim wiedzy oraz wręczył nagrody. „ W tych dniach ze szczególną mocą rozbrzmiewa prawda o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią. Pismo święte może nam bardzo pomóc w spotkaniu zmartwychwstałego Pana. Trzeba jednak uważać, żeby nie ulęgać nastrojom, okolicznościom, bo coś nam akurat nie pasuje, albo odnoszę takie, a nie inne wrażenie. Bóg oczywiście zwraca się do nas bardzo osobiście, po imieniu, jak do Marii Magdaleny. Ale On mówi jednocześnie przez tradycję Kościoła, przez nauczanie papieża i biskupów, pomagając właściwie rozpoznać Swój głos. Jeśli to połączymy z modlitwą, owoców będzie jeszcze więcej. Życzę wam, aby ten konkurs rozpalił w każdym pragnienie lektury Pisma świętego w tym właśnie duchu – mówił do uczestników konkursu bp Nitkiewicz.

Wszyscy uczestnicy finałów diecezjalnych otrzymali drobne upominki i nagrody.

Duszpasterstwo - ks. Leszek Biłas