Nowe zalecenia odnośnie uczestnictwa

we Mszy św. i zgromadzeniach religijnych

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz polecił Księżom Proboszczom i Rektorom kościołów, aby zapewnili przestrzeganie ww. rozporządzeń państwowych. Tak więc, podczas każdej Mszy św. i nabożeństw oraz przy okazji spowiedzi i rekolekcji wielkopostnych, a także podczas innych spotkań, może być obecnych maksymalnie 50 osób.

Biskup Ordynariusz nawiązał jednocześnie do udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i zachęcił, aby z niej skorzystać. Przypomniał również o transmisji liturgii przez środki masowego przekazu, która w zaistniałej sytuacji może być duchowym wsparciem. – Proszę wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich, abyśmy złączyli się duchowo w modlitwie różańcowej oraz odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia, błagając Boga o ustanie epidemii. Obejmijmy modlitwą chorych, pracowników Służby Zdrowia i innych Służb oraz zmarłych – powiedział bp Nitkiewicz.