Duszpasterstwo

Msze Św.

8:00, 10:30, 18:00 (zimą 17:00)

Rok liturgiczny

Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej

PRZĘDZEL, ul. Mickiewicza 62

37-420 Rudnik nad Sanem

tel.

ks.leszek@parafia-przedzel.pl

Nr konta:
10 9434 1070 2005 1502 3216 0001

„Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba..”

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wychodzimy wraz z Chrystusem Eucharystycznym na ulice naszych miast i wiosek.
Procesja do czterech ołtarzy uświadamia nam, że Chrystus pragnie być z nami nie tylko w kościołach
i katedrach, ale przede wszystkim tam, gdzie żyjemy, pracujemy, chodzimy do szkoły.
Boże Ciało jest też publicznym wyznaniem naszej wiary w obecność Chrystusa pod postacią chleba.
Święto Bożego Ciała dotarło do Polski w 1320 roku, czyli w czasach króla Władysława Łokietka. W naszej polskiej tradycji to święto miało związek
z odwróceniem nieszczęść oraz uproszeniem pogody i błogosławieństwa plonów. Specyficzną formę przybrały w Polsce dekoracje ołtarzy, którymi zajmowały się w miastach poszczególne dzielnice, bractwa i cechy rzemieślnicze, na wsiach przedstawiciele wszystkich stanów lub mieszkańcy osiedli i przysiółków.
"Oto wielka tajemnica wiary". Słyszymy te słowa w istotnym momencie Mszy św., gdy złożone przez nas dary chleba i wina stają się Ciałem i Krwią Chrystusa. Tak wyznajemy Jego Tajemniczą obecność w Eucharystii. Widzimy Go tu nie oczyma ciała, ale oczyma wiary, w której trwamy. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby kolejne Boże Ciało w naszym życiu umocniło w nas wiarę i miłość do Chrystusa Eucharystycznego.