Duszpasterstwo

Msze Św.

8:00, 10:30, 18:00 (zimą 17:00)

Rok liturgiczny

Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej

PRZĘDZEL, ul. Mickiewicza 62

37-420 Rudnik nad Sanem

tel.

ks.leszek@parafia-przedzel.pl

Nr konta:
10 9434 1070 2005 1502 3216 0001

Uroczystości dziękczynno - odpustowe

W sobotę 15 września 2012 parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu przeżywała swoją doroczną uroczystość odpustową ku czci swojej Patronki - Matki Bożej Bolesnej. Licznie zgromadzeni parafianie, zaproszeni goście i kapłani z dekanatu rudnickiego oraz sąsiednich parafii / Racławice i Ulanów/, a przede wszystkim sam Jubilat - ks. Józef Fejdasz, dziękowali Panu Bogu za dar sakramentu kapłaństwa.
Przed 50 laty, 17 czerwca 1962 r. w katedrze Przemyskiej,
z rąk ks. bpa Franciszka Bardy otrzymał święcenia kapłańskie.

”Dziś gromadząc się w naszej parafialnej świątyni dziękujemy Bogu, za to Powołanie, za tę Tajemnicę Miłości Chrystusa do ludzi, objawionej przez posługę kapłańską ks. Józefa Fejdasza – pierwszego Proboszcza tej parafii”- mówił na początku Mszy św. proboszcz Parafii ks. Leszek Kruzel.
Mszy św przewodniczył i Słowo Boże wygłosił sam Jubilat. Podkreślał tajemnicę życia i cierpienia Maryi, która jest dla nas wzorem świętości
i służby oraz przyjęcia naszego codziennego cierpienia jako warunku pójścia za Chrystusem.

Na początku Mszy św. po pozdrowieniu kapłańskim. wyznaczone delegacje złożyły Jubilatowi życzenia , które były jednocześnie wyrazem wdzięczności Bogu i Jubilatowi za jego kilkunastoletnią posługę w tej wspólnocie parafialnej, początkowo jak wikariusza pracującego w Racławicach
a następnie jako Proboszcza - Budowniczego tej Parafii.

Życzenia składały dzieci , młodzież oraz dorośli, którzy mówili: „To właśnie pierwsze lata Twojej kapłańskiej posługi przypadły w parafii Przędzel,
w której byłeś jej pierwszym Proboszczem. To Ty dzięki łasce Bożej najpierw z inicjatywy ks. Mieczysława Porawskiego - proboszcza w Racławicach -
a potem już sam zacząłeś tworzyć struktury tej parafii. Dzięki Twemu bezgranicznemu oddaniu i My uczyliśmy się odpowiedzialności za cząstkę Kościoła jaką jest Parafia. Nie sposób dzisiaj w kilku zdaniach wyliczyć to wszystko co zawdzięczamy Twojej osobie i Twojemu kapłaństwu. Starsze pokolenie ma w swojej pamięci wszystkie te wydarzenia związane z trudnym okresem tworzenia tej wspólnoty. Dziś za to wszystko pragniemy jeszcze raz podziękować i powiedzieć Bóg zapłać. Dziękujemy za ten Kościół materialny i za ten Kościół duchowy: głoszone nam Słowo Boże, sprawowane sakramenty św, prowadzenie nas do Boga w tych niełatwych czasach.”

Na zakończenie Mszy św. Jubilat podziękował wszystkim uczestnikom liturgii za modlitwę i życzenia w jego intencji. Następnie odmówiono Litanię Loretańską po której wokół świątyni udała się procesja eucharystyczna.
Pod koniec odśpiewano Te Deum Laudamus i Jubilat udzielił Bożego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.