Duszpasterstwo

Msze Św.

8:00, 10:30, 18:00 (zimą 17:00)

Rok liturgiczny

Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej

PRZĘDZEL, ul. Mickiewicza 62

37-420 Rudnik nad Sanem

tel.

ks.leszek@parafia-przedzel.pl

Nr konta:
10 9434 1070 2005 1502 3216 0001

Parafialne dożynki

W środę 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przy udziale licznie zgromadzonych wiernych odbyły się dożynki parafialne. Na sumie dziękowano Bogu, że dał nam Maryję za Przewodniczkę w wierze, która prowadzi nas do celu naszej drogi jaką jest niebo.
Ona Wniebowzięta uczy nas zawierzenia Chrystusowi
i pełnienia Jego woli w naszym codziennym wypowiadaniu Fiat-niech mi się stanie według Twego słowa.
Wyznaczeni Parafianie pięknie przyozdobili ziołami oraz kwiatami kościół na tę Uroczystość oraz wykonali wieniec dożynkowy. Przedstawiciele Parafii przynieśli wykonane przez siebie wianki z kwiatów, ziół i owoców.
Nie brakło także chleba dożynkowego, który pod koniec Mszy św. został poświęcony i podzielony do spożycia między wszystkimi obecnymi na Mszy św. Ksiądz Proboszcz dziękował rolnikom za ich ciężką ale piękną i świętą pracę na roli i prosił wszystkich, aby zawsze szanowano każdy kawałek chleba.