Duszpasterstwo

Msze Św.

8:00, 10:30, 18:00 (zimą 17:00)

Rok liturgiczny

Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej

PRZĘDZEL, ul. Mickiewicza 62

37-420 Rudnik nad Sanem

tel.

ks.leszek@parafia-przedzel.pl

Nr konta:
10 9434 1070 2005 1502 3216 0001

Uroczystość Bożego Ciała

07 czerwca w kościele katolickim obchodzona była uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa popularnie zwana Bożym Ciałem. Tradycyjnie ulicami Przędzela, tak jak większości polskich miast i wsi, przeszła uroczysta procesja. To największa manifestacja wiary i przywiązania do kościoła.

Uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła msza święta sprawowana w naszym kościele. Po zakończeniu mszy świętej wyruszyła procesja ulicami Przędzela. Wierni zgodnie z wielowiekową tradycją nieśli chorągwie, strażacy - baldachim, dzieci sypały kwiatki a wszyscy śpiewali pieśni eucharystyczne. Procesja zatrzymała się przy czterech ołtarzach, przygotowanych przez mieszkańców ulic Nowe Osiedle oraz Słowackiego, gdzie śpiewane były fragmenty ewangelii opowiadające o ustanowieniu eucharystii.
Na zakończenie procesji Bożego Ciała proboszcz naszej parafii wszytkim zgromadzonym udzielił błogosławieństwa hostią niesiona w monstrancji.