Duszpasterstwo

Msze Św.

8:00, 10:30, 18:00 (zimą 17:00)

Rok liturgiczny

Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej

PRZĘDZEL, ul. Mickiewicza 62

37-420 Rudnik nad Sanem

tel.

ks.leszek@parafia-przedzel.pl

Nr konta:
10 9434 1070 2005 1502 3216 0001

Uroczystość dziękczynna za posługę ks. Jubilata

25 marca 2012 roku o godz. 17.00 w parafii Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu parafianie oraz licznie przybyli goście dziękowali Bogu za posługę
ks. kan. Zygmunta Longawy.
W związku z ukończeniem 75 lat życia ksiądz Proboszcz Jubilat przeszedł na emeryturę.

Przez 37 lat pełnił posługę Proboszcza w tej Parafii: uświęcając, nauczając
i kierując powierzoną Mu wspólnotą parafialną. Msza św.dziękczynna była też podziękowaniem i pożegnaniem Księdza Kanonika, gdyż dalsze lata zasłużonego odpoczynku postanowił spędzić w gronie rodziny w górskiej Muszynie. Serdeczne życzenia i podziękowania wyrażone przez Parafian
i przybyłych Gości były dowodem wdzięczności i uznania za długie lata duszpasterzowania w parafii Przędzel. Ksiądz Jubilat w ciągu 37 lat udzielił 805 chrztów, 311- ślubów oraz odprowadził na miejsce wiecznego spoczynku 601 swoich Parafian. Niezliczona jest posługa głoszenia Słowa Bożego /wygłoszone przez te lata kazania, homilie, konferencje/ oraz liczba pojednanych ludzi z Bogiem w sakramencie spowiedzi.
Wśród wiernych uczestniczących w tym pożegnaniu widać było też wiele łez
i smutku. Wszyscy żegnali swojego Ojca, Kapłana i Przewodnika duchowego. W imieniu dekanatu Rudnickiego podziękowania Jubilatowi przekazał ks. dziekan Stanisław Czachor,który również odczytał Dekret księdza biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza zwalniający z urzędu proboszczowskiego, natomiast ze strony miejscowych władz wyrazy uznania wyraził Pan burmistrz Miasta i Gminy Rudnik n/S Waldemar Grochowski. Wszyscy uczestnicy liturgii zapewnili Czcigodnego Jubilata o pamięci modlitewnej a również sam Jubilat, który dostał klęcznik od Rady Parafialnej zapewnił o modlitwie na nim swoich Drogich Parafian oraz wszystkich przybyłych Gości. Na koniec pięknej uroczystości Ksiądz Dziekan odczytał Dekret Biskupa Ordynariusza mianujący dotychczasowego wikariusza koadiutora Leszka Kruzla Proboszczem tej Parafii.

Zobacz zdjęcia z uroczystości